Fakültemizde “Sigortacılık ve Türkiye’ de Sigorta Sektörünün Durumu” Paneli Düzenlendi

12 Mart 2022 Cumartesi 20:13 tarihinde eklendi | 205 defa okundu

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık topluluğu tarafından Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde moderatörlüğünü Doç. Dr. Musa Öztürk’ün yaptığı “Sigortacılık ve Türkiye’de Sigorta Sektörünün Durumu” paneli düzenlendi.

Panel kapsamında ziyarette bulunan Quality Sigorta Genel Müdürü Yakup Yazıcı, Genel Koordinatör Hüseyin Dağ, Sigorta Bilirkişi Mehmet Öztürk ve BUBFA mezunu Yusuf Enes Göçeri sunumlarını gerçekleştirdiler ve öğrencilerin sorularını cevapladılar.

Açılış konuşmasını Bankacılık ve Sigortacılık topluluğu başkanı Serhat Ulutaş ve başkan yardımcısı Hilal Şavlı yaptı.

İlk oturum konuşmacısı olarak QUALITY Sigorta Genel Müdürü Yakup Yazıcı sigortacılığın inceliklerinden bahsetti ve sektörünün sürekliliğini devam ettirecek bir meslek dalı olduğunu ve Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencilerini ayrıcalıklı adaylar olarak gördüğünü söyledi.

Genel Koordinatör Hüseyin Dağ, sigortacılık sektörünün teknik bilgilerinden söz ederek, sürecin detaylı ve önemli olduğunu, insanların ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.

Sigorta Bilirkişisi Mehmet Öztürk, sigortacılık mesleğinin inceliklerini aktararak, kanuni alt yapı ve mevzuattan bahsetti ve “işler, kişiler ve ilişkiler” arasında başarılı olmanın formülünü özetledi.

Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Fakültesi 2020 mezunu Yusuf Enes Göçeri ise, Quality Sigorta’da teknik personel çalışanı olarak girdiği sektörde işe giriş ve uyum aşamalarına değindi ve azimli, kararlı ve sabırlı olmanın önemini işaret etti.

Sunumların sonunda öğrencilerin sorularına geçildi ve sektörün işleyişine dair merak edilenler gündeme alındı. Öğrencilerin yoğun katılımı sonrasında etkinlik teşekkür belgelerinin takdimiyle sona erdi.

 

 

ISUBÜ TANITIM FİLMİ İÇİN TIKLAYINIZ...

  

 

YÜKSEKOKULUMUZ TANITIM FİLMİ İÇİN TIKLAYINIZ...

------ H A Y I R S E V E R İ M İ Z -----

    

    MUSTAFA BÜYÜKKUTLU

CİMER'e ulaşmak için tıklayınız...